TWÓRCZYNI MARKI

Skórę mamy jedną, na całe życie. Aby była w dobrej kondycji, trzeba o nią dbać, odpowiadając na jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Warto robić to uważnie i i holistycznie.

 

Nazywam się Anna Grela, jestem kosmetolożką, specjalistką terapii manualnych i naturalnej pielęgnacji. Od niemal trzech dekad dbam o dobry wygląd i samopoczucie osób, które powierzają mi opiekę nad swoją skórą. W swojej pracy stawiam na komplementarne podejście do urody, bo nie ma piękna na zewnątrz, bez harmonii wewnątrz. Naszorganizm ma niesamowity potencjał, który powinniśmy  wspierać i wykorzystywać. A zdrowe ciało, to też naturalnie piękna i pełna blasku cera.

 

Jestem zwolenniczką minimalistycznej pielęgnacji w duchu clean beauty. Uważam, że skóra nie potrzebuje dziesiątek kosmetyków – wystarczy kilka dobrze dobranych preparatów, a do tego masaż, zdrowa dieta, dobry sen i jeśli to potrzebne – wsparcie suplementacyjne.

 

Moje podejście do pielęgnacji – profesjonalnej i domowej, nie wynika z trendów. Jest konsekwencją 29-letniego doświadczenia w profesjonalnej pracy ze skórą:

● jestem absolwentką Studium Kosmetycznego (1994) oraz Podyplomowego Studium Kosmetologii Politechniki Łódzkiej (2004),

● ukończyłam cykl szkoleń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej: Zdrowie Kobiety; Chiński masaż twarzy i dekoltu; Podstawy Akupunktury; Kosmetologia w Medycynie Chińskiej; Akupunktura Kosmetologiczna; Refleksologia Twarzy,

● od 23 lat jestem właścicielką butikowego gabinetu Warsztat Piękna w Warszawie,

● od 14 lat prowadzę sklep i blog warsztatpiekna.pl,

● wprowadziłam na polski rynek światowe marki clean beauty, m.in.: Tata Harper, RMS Beauty, Allies of Skin,

● Susanne Kaufmann, Nuori, Less, Holifrog, Baiobay,

● zostałam wyróżniona tytułem „LNE Holistic Beauty Icon” (2021),

● prowadzę szkolenia dla firm i osób indywidualnych, wykładam na kongresach kosmetycznych i w szkołach,

● jestem ekspertką w mediach (m.in. Elle, Sens, Zwierciadło, Vogue, Onet Kobieta, Twój Styl).

 

Przyczyny problemów ze skórą

Pracując z klientkami i klientami, których skórę obserwuję często od wielu lat, zauważyłam, że dziś na stan cery – jej wygląd oraz tempo procesów starzenia się, wpływają głównie:

 

1. Stres oksydacyjny, czyli zanieczyszczenie środowiska, ilość godzin spędzonych przed komputerem, niedobór snu i niezdrowy tryb życia,

2. Nadmiar stosowanych kosmetyków, najczęściej źle dobranych, zbyt silnie działających lub po prostu – nie odpowiadających na potrzeby cery.

 

W efekcie pojawia się nadmierna suchość skóry, odwodnienie i stan zapalny, co prowadzi do przyspieszonego starzenia się. Odmładzanie powinno więc polegać na stymulowaniu skóry do odnowy i wspieraniu jej w regeneracji.

HISTORIA AGELESS OIL

Odkryj moc Ageless Oil

Wraz z wiekiem zauważyłam, że dotychczasowe rozwiązania mi nie wystarczają, a moja własna skóra potrzebuje większego wsparcia. U osób dojrzałych zmniejsza się ilość lipidów w skórze, co powoduje odwodnienie i większą wrażliwość na stres oksydacyjny. Aby cera odzyskała komfort, nawilżenie i młodzieńczy wygląd należy dostarczyć jej odpowiednich składników – lipidów i antyoksydantów.

 

Kierując się tą zasadą, opracowałam dla siebie „olejek marzeń”, który testowały także moje klientki. Wkrótce stał się on produktem must-have nie tylko moim, ale również osób przychodzących na zabiegi do mojego gabinetu. Doceniły go moje rówieśniczki, ale i młodsze osoby z cerą suchą – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tak 2 lata temu powstała marka Ageless Oil, która jest kwintesencją mojego podejścia do pielęgnacji. Olejki kompleksowo wspierają skórę – przywracają jej prawidłowy poziom nawilżenia i niwelują stres oksydacyjny. Po niemal 30 latach pracy w gabinecie jestem przekonana, że codzienna pielęgnacja powinna wzmacniać i regenerować skórę, a nie osłabiać ją i nadmiernie stymulować.Takie podejście przynosi widoczne efekty.

 

Oleje w pielęgnacji – dlaczego warto po nie sięgnąć?

 

Na temat stosowania naturalnych, surowych olejów krąży sporo mitów. Moje doświadczenie w profesjonalnej pielęgnacji skóry pokazuje jednak, że nic tak dobrze nie regeneruje cery odwodnionej i suchej. Niezależnie od przyczyn odwodnienia, rodzaju skóry, wieku czy pory roku, surowe oleje przywracają cerze zdrowie i blask w naturalny sposób:

 

● nałożone na wilgotną cerę imitują naturalne sebum, a skóra odbiera je jako swoje naturalne środowisko,

● uszczelniają barierę hydrolipidową, zapobiegając nadmiernej utracie wody, poprawiając nawilżenie i sprężystość skóry,

● są bogate w lipidy i antyoksydanty poprawiające kondycję skóry odwodnionej, zmęczonej i osłabionej -przywracają jej

● zdrowy wygląd i blask,

● sprawdzają się przy cerze nadwrażliwej, alergicznej, atopowej i po radioterapii, ponieważ wspierają mechanizmy autoregeneracji,

● są świetnym wsparciem profesjonalnych zabiegów kosmetycznych – pozwalają osiągnąć lepsze i bardziej trwałe efekty.

 

Pracujesz profesjonalnie ze skórą, wykonujesz masaże i inne zabiegi pielęgnacyjne? A może chcesz zadbać o swoją skórę w naturalny sposób?

Odkryj moc Ageless Oil!