Historia

Marka AGELESS jest wynikiem mojego ponad 20-letniego doświadczenia w profesjonalnej pielęgnacji skóry. Powstała z myślą o kobietach dojrzałych, które mają szczególne wymagania i oczekiwania wobec kosmetyków i pielęgnacji.

 

Wraz z wiekiem w skórze spada ilość kluczowych lipidów. Powoduje to jej odwodnienie i większą wrażliwość na stres oksydacyjny, który wywołuje procesy zapalne. Aby skóra odzyskała komfort, nawilżenie i młodzieńczą kondycję, należy dostarczyć jej odpowiednich antyoksydantów i składników lipidowych. Kierując się tą zasadą, opracowałam dla siebie „olejek marzeń”, który ostatecznie stał się produktem must-have nie tylko dla mnie, ale także dla klientek i klientów mojego gabinetu kosmetycznego. Co więcej, doceniły go nie tylko moje rówieśniczki – kobiety dojrzałe, ale także mężczyźni i młodsze klientki z cerą suchą i wymagającą regeneracji.

Powstanie marki AGELESS zainspirowały potrzeby mojej własnej cery, doświadczenia zebrane podczas 27-letniej praktyki zawodowej oraz entuzjazm klientek, które doceniły jakość produktów i efekty, jakie zauważyły po ich stosowaniu.

Jestem ogromnie wdzięczna za to, że mogę realizować się na zupełnie nowym polu – kreowania i produkcji autorskich kosmetyków.

 

Twórczyni marki,

Anna Grela

Czytaj więcej

Kosmetologia holistyczna – spójrz na swoją skórę szerzej niż dotychczas

W kwestii skóry zwracamy uwagę przede wszystkim na jej wygląd – widoczność niedoskonałości, koloryt, zmarszczki czy rozszerzone pory. Zapominamy przy tym, że piękna skóra to zdrowa skóra. Co więcej, stanowi ona integralną część każdego ciała. Na jej kondycję mają zatem wpływ zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Kosmetologia holistyczna zauważa, że skóra jest delikatna i należy obchodzić się z nią troskliwie. Zamiast kosmetyków o agresywnych formułach powinno wybierać się produkty o naturalnym składzie. W kosmetologii holistycznej bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego balansu. Źródłem problemów z cerą może być zarówno niedobór, jak i nadmiar kosmetyków. Często zła kondycja skóry stanowi jednak rezultat nie tylko złej pielęgnacji, ale także niezdrowego trybu życia: stresu, pośpiechu, ubogiej w składniki odżywcze diety oraz obcowania w zanieczyszczonym środowisku. Wówczas źle funkcjonuje cały organizm, a nie tylko skóra. Ona jest dla nas jedynie widzialnym wskaźnikiem, którego nie należy bagatelizować

Na czym polega kosmetologia holistyczna?

Kosmetologia holistyczna wykracza poza podstawowe czynności higieniczne. Jej podstawę stanowi zrozumienie natury posiadanej skóry. U każdego człowieka jej właściwości i potrzeby mogą w znacznym stopniu różnić się między sobą. Nadprodukcja sebum w cerze tłustej może mieć to samo źródło co podrażnienia cery suchej – czyli zaburzoną równowagę hydrolipidową i niewystarczające nawilżanie skóry. Podobnie niedoskonałości skóry mogą stanowić rezultat zarówno stosowania kosmetyków o niekorzystnym składzie, jak i konsumpcji szkodliwych dla zdrowia produktów spożywczych. Codziennego stresu i niewystarczającej ilości snu nie zrekompensuje żaden krem rewitalizujący. Kosmetologia holistyczna zakłada zatem cały program pielęgnacyjny, który skupia się nie tylko na doborze właściwych kosmetyków i technik pielęgnacyjnych, ale także na zmianie stylu życia na zdrowszy. Wsparcie organizmu na wielu poziomach można zaobserwować właśnie w postaci zdrowej, jędrnej skóry o jednolitym kolorycie.

Efekty kompleksowej pielęgnacji skóry

Dbanie o cerę w ujęciu holistycznym pozwala na lepsze poznanie zasad funkcjonowania własnego organizmu. Wreszcie można ustalić pewne źródła dotychczasowych problemów z cerą, których wcześniej nie udało się wyleczyć konwencjonalnymi metodami. Strategia pielęgnacyjna opracowana przez doświadczonego kosmetologa pozwoli na cieszenie się piękną skórą bez nagłych, przykrych niespodzianek. Jeśli jednak się one pojawią – wiadomo, z czego dokładnie wynikają. Kosmetologia holistyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie całego ciała. Zdrowe odżywianie skutkuje choćby większymi zasobami energii, niwelacją problemów trawiennych i redukcją nadmiernej tkanki tłuszczowej. Więcej czasu na sen i relaks zapewnia między innymi dobre samopoczucie, pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i wyzwaniami codzienności. Staranny dobór kosmetyków o sprawdzonym składzie minimalizuje ryzyko chorób, które mogą pojawić się w przyszłości.